מה שלא נשקל, לא מנוהל

מאזני בקר

מאזני בקר משמשים את הרפתנים בעת מכירת עגלים. על מנת להעביר את העגלים לקונה, יש צורך בשקילה מיוחדת ומדויקת של משקל העגל. מחירו של העגל נקבע לפי משקלו ולפיכך, יש צורך בשקילה מיוחדת.

מאזני בקר כוללים משטח שקילה, כלוב וראש שקילה. על מנת להבטיח כי המשקל יהיה מדויק וכך המכירה תתומחר בהתאם למה שנכון הן לקונה והן למוכר, נדרשים מאזני בקר איכותיים ואמינים המיוצרים על ידי יצרן בעל ניסיון בתחום.

יכולות של מאזני בקר

מאזני הבקר כוללים משטח שקילה, ראש שקילה וכלוב. בכוחם לשקול עגלים ופרות עד למשקל של 2 טון. בשל הצורך בהתאמת המשקל לתנאים הסביבתיים, מאזני הבקר מותאמים לסביבת הרפת ויכולים לעמוד בפני מכות שונות.

מרגע עמידת העגל על המשקל המספרים מתייצבים בתוך זמן קצר. טרם בחירת מאזני בקר יש לבחון את הגודל של המאזניים על מנת להתאים אותם בצורה המדויקת והטובה ביותר לגודל העגל המיועד למכירה ובכך, לדייק גם בתמחור העגל. אלה מאפשרים לרפתן להיות מדויק יותר בהערכותיו ולמכור את העגלים במחיר הרצוי והרווחי ביותר.

מה חשוב לבדוק כשרוכשים מאזני בקר?

ברכישה של מאזני בקר יש לוודא כי המאזניים מצוידים במנגנון מתאים המשמש לייצוב המספרים למרות תנודות בעל החיים. ברוב המקרים, קשה עד בלתי אפשרי להגיע למשקל מדויק בשל העובדה כי בעל החיים נע ללא הרף ואולם, הודות למערכת שקילת בקר קל הרבה יותר להגיע למספר המדויק והסופי בדרך הקלה והפשוטה ביותר.

המרכיבים של מאזני בקר התורמים לדיוק השקילה

האחד הוא משטח שקילה אלקטרוני המדויק ביותר ומאפשר שקילה לפי הגדרות מראש, או עד שני טון או מעל שני טון. השני הוא כלוב מתקדם המיועד לשקילת בעלי חיים ונוח ביותר לתפעול גם כאשר מדובר בבעלי חיים גדולים ומסיביים. השלישי הוא מסוף שקילה ייעודי המיועד במיוחד לשקילה של בקר ומבוסס על עבודה של תוכנה מיוחדת המיועדת להעניק תוצאות בדיקה ומדידה מדויקות.

הודות לשילוב בין שלושת מרכיבים אלו קל הרבה יותר לשקול את בעל החיים ולהגיע למצב שבו המאזניים מספקות את השקילה המדויקת והמספר הרצוי בצורה אמינה וכזו שאינה משתמעת לשני פנים.

חשיבות האיכות של מאזני בקר

חשוב לוודא כי כאשר רוכשים מאזני בקר הרכיבים עשויים מחומרים עמידים ואמינים שניתן לסמוך עליהם למשך שנים רבות. בסופו של דבר איש אינו מעוניין להסתמך על משקלות לא אמינות או כאלה שתצאנה מכלל שימוש כעבור זמן קצר. מסיבות אלו ישנה חשיבות בלתי מבוטלת של שקילת בקר על מאזני בקר אמינים המיוצרים על ידי חברה אמינה, מבוססים על חומרי גלם איכותיים ומבטיחים תוצאה ראויה.

כך חשוב לוודא כי משטחי השקילה עשויים מפח איכותי או מתכת אמינה ועמידה למשך שנים רבות. על המתכת למנוע החלקה על מנת לאפשר שקילה בטוחה ונוחה בכל מזג אוויר באשר הוא.

שנית יש לוודא כי הגימור של המערכת הוא בעל מעטפת מתאימה השומרת על המכשיר גם מפני מים או לכלוך, שכן כאשר אלו חודרים אל המכשיר עלולה להיווצר קורוזיה.

בעת הרכישה או לפניה יש לוודא את גובה המכשיר על מנת שניתן יהיה לאמוד בדיוק את גובה בעלי החיים ולדעת מה היא הדרך הטובה ביותר להעלות אותם אל המתקן לצורך שקילה נוחה.

מאזני שקילה מתקדמים חוסכים את הצורך בחציבת בור ייעודי עבור משטח השקילה מעצם היותו מתאים לתנועת הרגליים של הבקר, בשל היותו נמוך בגובהו, הוא פחות פגיע לשינויים מבחוץ ונוח יותר לשימושים שונים ולשינוע. צרו קשר לפרטים נוספים.

תוכן עניינים

מאזני בקר
מאזני בקר

שאלות נפוצות

מאזני בקר הם משקלות גדולות וחזקות במיוחד, המיועדות לשקול ראשי בקר חיים כחלק מתהליכי הגידול והשיווק בחקלאות.

שקילה סדירה של ראשי בקר חיוני כדי לעקוב אחר גידולם, להעריך את המשקל לשיווק ולוודא תזונה נכונה בהתאם למשקל.

יתרונות של מאזני בקר הם יכולת שקילה של משקלים כבדים מאוד, עמידות בתנאי חוץ קשים, קלות שימוש ותחזוקה ויכולת שקילה של בעלי חיים גדולים ונעים.

מאזני בקר