מה שלא נשקל, לא מנוהל

מאזני שקילה

מאזני שקילה היו קיימים מאז ומעולם, אך כיום עם העידן הטכנולוגי והחדשני בו אנחנו נמצאים הם הפכו להיות לא רק עוד מכשיר שמודד משקל על ידי מדידת סטייה אלא מכשיר דיגיטלי חדשני המאפשר תצוגת צג ברזולוציות גבוהות ועם נתונים מדויקים ללא טעויות. אילו חברות משתמשות במאזנים אלו, מדוע הם חלק בלתי נפרד כמעט מכל תחום בתעשייה ואיך בוחרים את המשקלים הנכונים? כל הפרטים כאן.

מה תפקידם של מאזני שקילה

מאזני שקילה למעשה מוודאים משקלים של סחורות על ידי מדידה מדויקת ומספקים גם קריאת מסה ביחידות שונות כולל גרמים וגם קילוגרמים. מאזני השקילה המודרניים הפכו להיות יותר ויותר חדשניים ומתוחכמים ומציגים מגוון רחב יותר של נתונים ומשמשים תעשיות רבות מתחילת תהליך מדידה ועד לחבילות ארוזות למשלוחים. מאזנים אלו גם מותאמים לפורמטים גדולים מאד ומכוונים לשקילה של פריטים כבדים במיוחד כמו משאיות להן תפקיד קריטי בתעשיות המודרניות כיום.

מסה לעומת משקל – מה אופן הפעולה של מאזני השקילה?

מסה, שהיא המדד לכמות החומר באובייקט בו משתמשים נשארת אחידה ללא קשר למקום שבו היא נמדדת. כאשר קילוגרמים וגרם הם היחידות הסטנדרטיות. משקל לעומת זאת משתנה בהתאם לכוח הכבידה הפועל על מסה של עצם. משקלו של עצם קל יותר בגבהים גבוהים יותר בגלל הירידה במשיכה הכבידה בהשוואה לגובה פני הים. בעוד שמסה ומשקל הם מושגים נפרדים, תהליך קביעת המדדים של שניהם נקרא שקילה, באמצעות מאזנים מודרניים שיכולים להציג מגוון של נתונים.

מאזנים לשקילה או מאזניים – מה ההבדל?

מאזנים אלו הם שונים ממאזניים הקובעים מסה על ידי השוואת מסה לא ידועה מול מסה ידועה. מאזנים, שהם מדויקים יותר, משמשים במסגרות מקצועיות למדידות מדעיות במעבדות, אוניברסיטאות, מתקנים רפואיים ועוד. מאזניים בהיותם פחות מדויקים הם נפוצים במגזרים השונים כמו בשירותי המזון, הבריאות, תעשייה ומסחר עבור משימות כמו שקילת מרכיבים, ניהול מלאי ועוד.

אילו תעשיות משתמשות במאזנים אלו?

מאזניים תעשייתיים מיועדים למטרות מסוימות במגוון של תעשיות כולל תעשיית החקלאות והמחקר המדעי, תוך מתן עדיפות לדיוק ועמידות לשימוש בסביבות אינטנסיביות יותר. מאזנים אלו מבטיחים התאמה אישית, הקלת פעולות, ייעול תפוקת עבודה ושמירה על דיוק פיזי. משקלים תעשייתיים משתנים מאוד, החל מאזני מעבדה למידות קטנות ועד מאזני רצפה ומנוף גדולים המסוגלים להתמודד עם משקלים חריגים.

אילו סוגי משקלים תעשייתיים קיימים?

מאזני שקילה מחולקים לגרסאות דיגיטליות ואנלוגיות. למרות שמאזניים אנלוגיים, הפועלים בצורה מכנית היו נפוצים בעבר, מאזנים דיגיטליים החליפו אותם במידה רבה בשל הדיוק המשופר, העיצוב והתכונות החדשניות מה שסימן התקדמות משמעותית בטכנולוגיית השקילה. הנה כמה סוגים למאזנים הקיימים בשוק:
  • משקלי שולחן – משקלים אלו מונחים על שולחן או דלפק ובאמצעותם אפשר לשקול מוצרים קטנים החל מירקות, פירות ועוד.
  • משקלי משטח – אלו משקלים כבדים המונחים על רצפה ואפשר באמצעותם לשקול מוצרים כבדים. מכלים, מכשור ועוד.
  • משקלים ניידים – משקלים אלו מאפשרים התניידות בכל מקום באמצעות מסוע או כל אמצעי טכנולוגי אחר. לא אחת משתמשים במשקלים אלו הניידים על מנת לשקול דברים שקשה לנייד אותם ולכן המשקלים מגיעים אל המוצרים ובעיקר משמשים אנשי מקצוע המתניידים בעצמם אל הלקוחות.
  • משקלי תלייה – מאזנים אלו מאפשרים שימוש באמצעות מתלה כאשר לצד המשקל ישנו מתלה המרים את החומר לשקילה.
אפשר גם לשים לב להבדלי משקלים גם מבחינת סוג המכשיר. משקל אלקטרוני חדשני דיגיטלי לעומת משקלים ידניים הנחשבים פחות משוכללים אך עדיין בשימוש משמעותי בקרב תעשיות רבות, ואנשי מקצוע רבים.

מאזנים לשקילה רוכשים אך ורק אצל המומחים

רכישה של כל ציוד מקצועי בין אם מאזנים לשקילה ובין אם כל ציוד אחר חייבת להתקיים אך ורק אצל אנשי המקצוע הטובים ביותר, והמתמחים בנושא. כאשר אתם רוכשים אצל אנשי מקצוע איכותיים להם וותק וניסיון התוצאות תהיינה איכותיות. מפעלים רבים יוכלו להעלות את תפוקת העבודה תוך דיוק במשקלים, צמצום טעויות אנוש וחיסכון בזמן ובעלויות. חברה מקצועית תדע לתמוך בכם בליווי אישי ומקצועי מתחילת הדרך, תוך קבלת הנחייה, הדרכה, הטמעת תוכנות במקביל למוצרים עצמם וכמובן אחריות לתהליכי העבודה. כאשר מדובר בבטיחות, איכות, ותפוקת עבודה גבוהה חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר. צרו קשר לפרטים נוספים.

שאלות נפוצות

מאזני שקילה משמשים למדידת משקל של חפץ או אדם בצורה מדויקת.

מאזני שקילה התפתחו ממשקל אנלוגי מסורתי למשקל דיגיטלי מודרני עם רזולוציות גבוהות ויכולות הצגת נתונים מדויקות.

מאזני שקילה מודרניים כוללים טכנולוגיה מתקדמת, כגון צגים ברזולוציה גבוהה וחיישנים מדויקים, המבטיחים מדידות מדויקות ללא שגיאות.

תוכן עניינים

מאזני שקילה
מאזני שקילה

מאזני שקילה