מה שלא נשקל, לא מנוהל

מערכת שקילה למשאיות

 

ידוע כי מרבית התאונות נגרמות בשל שיקול דעת או כתוצאה ממשקל עודף שהועמס על משאיות. עומס יתר הוא בין הגורמים האקוטיים והמסוכנים ביותר עבור נהגי משאיות על הכביש, ולמרות האתגרים הרבים העומדים בפני נהג משאית ביום– עדיין אין מדובר בנושא שניתן להקל בו ראש.

אחד הגורמים העיקריים לתאונות דרכים הוא העמסה לא נכונה של משאיות הגורמת ליותר ויותר טעויות בנהיגה עצמה ומביאות את הנהגים למצב של חוסר שליטה בהגה. משאית בעת ייצורה מיועדת לשאת מספר מסוים או היקף מסוים של משקל ולפיכך כאשר המשאית סוחבת יותר ממה שהיא אמורה – מדובר בלא פחות מסכנת חיים.

מערכת שקילה למשאיות לבטיחות

רכבי משא מיועדים לסחוב היקף מסוים או נטל מסוים של משקל וכל משקל עודף או משקל החורג מהיקף זה – מעמיד לא רק את הנהג בסיכון אלא לא פחות מכך גם את כל מי שנוהג סביבו. על מנת להבטיח את השקט הנפשי של מנהל העבודה, של נהג המשאית ושל הנהגים האחרים בכביש ישנה חשיבות בלתי מבוטלת להעמסה נכונה ותקנית של משאות על משאיות.

יתרה מכך, החוק מתייחס למשקל המותר בחוק של כל משאית (תלוי בגודלה ובסוגה) וישנה אכיפה ברורה בתחום זה.

הסיכון בשקילה לקויה

במקרה של טעות ולו הטעות הקטנה ביותר יכול אותו נהג למצוא את עצמו משלם ביוקר על שיקול דעת לא נכון, פניה בסיבוב לא מתאים, לחיצה עדינה או גסה מדי על דוושת הגז ועוד. כל אחת מאלו הינן טעויות הנגרמות מדי פעם בשל אי שיקול דעת ואולם, כאשר מדובר בנהיגה במשאית הנושאת עליה מספר טונות של משקל, טעות אפילו קטנה ביותר יכולה להסתיים באסון של ממש.

על מנת להבטיח כי המשאית תגיע ליעדה ללא פגע ותשמור על מצב תקין הן של המשאות והן של הנהג, יש לשקול את המשא באמצעות מערכת שקילה למשאיות. מערכת שקילה למשאיות הינה מערכת המאפשרת לנהגי המשאיות לקבל אמדן מדויק של המשקל המועמס על המשאית והאם המשא חורג מהמותר לאותה משאית.

החשיבות של שקילת משאיות מדויקת

כל חריגה יכולה להיות אקוטית ולפיכך, על המשקל להיות מדויק. כאשר המשקל מדויק הוא לא רק מעניק שקט נפשי למי שנוהג במשאית אלא גם מאפשר לשמור על נהגי הכביש האחרים ועל המוניטין של החברה. באופן זה תוכלו להיות רגועים כי אתם מפקידים את המשאיות בידיים של נהגים מיומנים ורגועים על הכביש.

במקרים אחרים אתם יכולים להסתבך לא רק עם הרשויות, אלא לא פחות מכך, עם אנשים ומכרים ולאבד גם לקוחות חשובים ביותר.

הסכנות העיקריות הם לנהגים הנוהגים במשאיות החדשות יותר. משאיות אלו הינן “סלחניות” יותר לסטיה ממשקל מותר או להעמסה שאינה תואמת את דרישות הרכב. במקרים אלו, יכולה להתקיים סטייה מהמשקל המותר להעמסה על הרכב ולא תינתן התראה. לשם כך יש צורך בשימוש

שקילת משאיות תקינה לעמידה בתקנים

במערכת שקילה למשאיות המבוססת על הבנה מעמיקה של הנדרש ממשאית כיום ומאפשרת לנהג לדעת כי הוא עומד בתקנים הנדרשים ואינו חורג מהמשקל המותר בחוק.

במצב בו לא מתקיימות בדיקות עומס בדרכים, המציאות מביאה לכך שיכולות להתאפשר המון סכנות ביום יום. סכנות אלו עומדות לפתחם של נהגים מדי רגע שכן לא מדובר רק בטעויות שנהגים עושים, אלא לא פחות מכך -טעויות שגם נהגים אחרים מבצעים על הכביש ומצריכים את נהג המשאית לפעמים להגיב בצורה דרסטית ולא מחושבת, על מנת לפעול באופן מידי.

מערכת שקילה למשאיות מעניקה אמדן מדויק של המשקל המותר על המשאית ומתריעה בכל סטייה מהמשקל הרצוי. באופן זה מתאפשרת מדידה מדויקת והתנהלות חכמה. צרו קשר לפרטים נוספים

תוכן עניינים

מערכת שקילה למשאיות
מערכת שקילה למשאיות

שאלות נפוצות

מערכת שקילה למשאיות היא מכלול של משקלות רצפתיות או מאזני גשר חזקים במיוחד, המסוגלים לשקול משאיות וכלי רכב כבדים אחרים בצורה מדויקת.

שקילת משאיות חשובה לצורך בקרת משקל, חישוב עלויות משלוח, ציות לתקנות תעבורה ובטיחות ועוד. מערכת שקילה ייעודית מבטיחה מדידות מהימנות.

יתרונות עיקריים הם יכולת שקילה של משקלים כבדים מאוד, עמידות בפני תנאי חוץ, מהימנות גבוהה, יכולת אינטגרציה למערכות מחשוב ועוד.

מערכת שקילה למשאיות