מה שלא נשקל, לא מנוהל

משקלים לחקלאות

התאמה מדויקת של משקלים לחקלאות – איך בוחרים נכון?

שקילה היא חלק בלתי נפרד משגרת העבודה של העוסקים בחקלאות. ענפי החקלאות שעוסקים בגידולים חקלאיים או משק חי זקוקים למשקלים במטרה לקבוע כמויות ושווי של תוצרת, בעלי חיים, דשן, ציוד וכן הלאה. קיימים היום כמה סוגים של משקלים לחקלאות, אנו נסביר כאן כיצד בוחרים את פתרון השקילה המתאים ביותר עבור כל משימה.

2 סוגים עיקריים של משקלים לחקלאות:

  1. משקלים עבור גידולי שדה – מדידת משקל של תוצרת חקלאית כמו חיטה, סויה, פירות, ירקות. הבחירה האולטימטיבית עבור גידולי שדה תהיה משקל גלילים, משקל פלטה או משקל ערימה.
  2. משקלים עבור בעלי חיים – מדידת משקל של חיות משק כמו פרות, כבשים, סוסים, בעלי כנף, פרט לשקילת בעלי החיים מתבצעת גם שקילה של מזון עבורם. לטובת שקילת משק חי נבחר משקלי משטח או משקלי גלגלים.

שימושים נפוצים של משקלים בחקלאות

על החקלאי לבצע שקילות של התוצרת לטובת מעקב אחר כמויות, תכנון עתידי של כמויות ותמחור. משקלים לחקלאות משמשים לשקילת כמויות גדולות של גידולי שדה כמו חיטה, פירות, ירקות, סויה. מעקב קבוע אחר משקל של חיות משק נחוץ לטובת שמירה על בריאותם ותזונתם. שקילה של דשנים מתבצעת במטרה להבטיח התאמה בין הכמות של הדשן לבין גודל השטח. את הציוד החקלאי נשקול בכדי לשמור על סביבת עבודה בטוחה ולייעל את העבודה. בכל משק חקלאי נדרש ציוד שקילה שתואם את שגרת העבודה ואת הצרכים הספציפיים של החקלאי.

מה חשוב לשאול בשביל לבחור נכון משקל לחקלאות?

  1. אלו שימושים אנו מייעדים לציוד השקילה?
  2. מהו המשקל המקסימלי הצפוי?
  3. האם נדרשת מדידה מדויקת?
  4. היכן נציב את המשקל?
על מנת לבחור נכון משקלים לחקלאות כדאי להתייעץ עם איש מקצוע שמכיר היטב את צורכי העבודה ואת סוגי המשקלים. משקל לחקלאות לא מחליפים בכל שנה וגם לא בכל 5 שנים, המשקל שאתם רוכשים כעת צפוי לשמש אתכם בשנים הבאות. כדאי לבחור נכון במשקל שתואם את הצרכים בהווה וצפוי להתאים גם להתפתחות עתידית של המשק.

כיצד מערכת שקילה חוסכת לכם כסף?

שקילה של בקר, תוצרת חקלאית או תבואה נדרשת למעקב אחר כמויות ומניעת בזבוז מיותר. העבודה הופכת יעילה יותר כאשר אתם מודדים את כמויות המזון, מודעים לתפוקת השדה המדויקת ועוקבים אחר עלייה במשקל של חיות המשק. ניהול קפדני של המשק החקלאי הוא הבסיס להתנהלות חסכונית שמנצלת נכון את מלוא תפוקת הקרקע ומשק החי.

איזה סוג של משקל מתאים עבור כל שימוש?

את התוצאות הטובות ביותר נקבל כאשר נדע להתאים לכל עבודה את המשקל המתאים ביותר. משקל אמבטיה כולל משטח שקילה נייד ונמוך, אפשר יהיה להעלות ולהוריד את משטח השקילה במטרה להעמיס בקלות מטענים כבדים. רבים משתמשים במשקל אמבטיה לשקילה של מטענים יחד עם עגלה, אין חובה לפרוק את המטען מהעגלה לטובת שקילה. עבור משקלים כבדים ניתן למצוא משקל בצורת “ח”. מערכות שקילה חכמות מסוגלות היום להעביר נתונים אל מערכות מחשוב לטובת מעקב וחישובים. שימו לב, לא כל סוגי המשקלים ניתנים לשינוע ממקום למקום, לטובת שינוע חשוב לרכוש מראש משקל ייעודי. על משקלים בחקלאות להיות מותאמים לתנאים בשטח ולצרכי העבודה. עליכם לשים לב לתנאים הסביבתיים עם דגש על עבודה בסביבה עם טמפרטורה משתנה, לחות גבוהה, חשיפה לשמש. אם נדע להתאים נכון בין ציוד השקילה לבין המאפיינים של הסביבה נצליח להפיק תועלת מרבית מהציוד ובו זמנית גם להאריך את תקופת השימוש. צרו קשר לפרטים נוספים.

תוכן עניינים

משקלים לחקלאות
משקלים לחקלאות

שאלות נפוצות

משקל חקלאי הוא מכשיר המשמש לשקילת תוצרת חקלאית, בעלי חיים, מזון לבעלי חיים וחומרים אחרים הקשורים לחקלאות. הוא מותאם לשימוש בסביבות חקלאיות ומספק מדידות מדויקות.

משקלים חקלאיים מתוכננים לעמידות בתנאי שטח, כולל חשיפה לאבק, לחות וטמפרטורות קיצוניות. הם בעלי משטח שקילה גדול יותר כדי להתאים לשקילת תוצרת חקלאית ובעלי חיים, וחלקם ניידים לשימוש בשדות ובחוות.

משקלים חקלאיים משמשים למעקב אחר גידול והתפתחות של בעלי חיים, לשקילת יבולים לפני ואחרי קציר, לחישוב מינונים מדויקים של מזון ותרופות לבעלי חיים ולמדידת כמויות בתהליכי עיבוד ואריזה של תוצרת חקלאית.

משקלים לחקלאות